רגע, למה לי מדפסת?

לפני כמה חודשים אמילי שאלה אותנו למה אין לנו מדפסת בבית, לא ממש הייתה לי תשובה, רק שהרגיש לי שזה מכשיר מיושן, ולמה אני צריכה מכשיר ענקי שתקוע לי על השולחן? ואז הגיעו בקשות לדפי צביעה, אבל לא כאלו שנמכרים בחנויות, כל יום התחשק לילדים משהו בסגנון אחר, אז מה היינו עושים? הייתי מציירת להם, פעם זה פיקאצ'ו, פעם זה סוניק ואיימי, בין היתר דמויות יפניות, עד שזה התחיל לעצבן, והם החזירו אותי לשיעורי ציור, ובואו, למי יש כח וזמן לשבת כל יום קרוב לשעה לצייר דפי צביעה. במקביל, דניאל סיים את הטיפולים שלו בריפוי בעיסוק, וקיבלנו הוראות ברורות מהמרפאה שלו שעליו לתרגל (והרבה) כתיבה של אותיות ומספרים לקראת כיתה א', עכשיו, אני יודעת מה תגידו לי, יש מלא חוברות הכנה ובלה בלה בלה, אבל זה לא מספיק, החוברות מספקות עמוד בודד עבור כל אות או ספרה מה שלא באמת עובד לנו, ויש אותיות ומספרים מסויימים שהוא צריך לעבוד עליהם יותר, מה שסימן לי שהגיע הזמן למדפסת ביתית. בדיוק ברגע שהתחלתי לחקור ולחפש מדפסות ביתיות ועל הדרך לחטוף כאב ראש כי מה לי ולמדפסות עכשיו, פנו אלי מחברת "אפסון" לשיתוף פעולה, הטיימינג לא יכל להיות טוב יותר.


בואו נתחיל. קיבלתי מדפסת EcoTank דגם L3151, בחרתי במדפסת בשילוב סורק, אם כבר אז כבר, היא קומפקטית, עם חיבור Wi-Fi ו- Wi-Fi Direct, המדפסת יכולה לקבל ולהדפיס מסמכים ממכשירים ניידים באמצעות אפליקציית ייעודית. ההתקנה הייתה קלילה, ואיכות ההדפסה גבוהה. היא כוללת מיכל דיו גדול שאותו ממלאים באמצעות בקבוקי הדיו הכלולים יחד באריזת המדפסת (5 בקבוקי דיו ליתר דיוק), מה שאומר שמהשימוש הראשון יהיה לכם מספיק דיו להדפיס עד 14,000 דפים, משמע חיסכון בזמן וכסף כי לא תצטרכו להחליף מחסניות דיו בתדירות גבוהה. המדפסת מאפשרת גישה נוחה למילוי מחדש מילוי דיו מחדש ומבט ברור על רמות הדיו במיכל כך שזה לא נראה מסובך במיוחד.

מדפסת אפסון- קומפקטית, חסכונית ואיכותית

מידע חשוב: שלוש שנים מלאות- זהו משך הזמן שבו אפשר לעבוד מבלי לקנות דיו נוסף עבור הדגם L3150. כלומר, ניתן לחסוך עד 90% מעלויות הדיו. באופן זה מתקבלת עלות נמוכה לדף, באמצעות הדיו הכלול באריזה ניתן לקבל עד 8,100 דפים בשחור ועד 6,500 דפים בצבע.


למה אפסון? בואו נתחיל מהעובדה החשובה ביותר לטעמי והיא שחברת אפסון שמה דגש על קיימות- טכנולוגיה נטולת חום ודיו, עם היסטוריה רחבה של פעילויות למען איכות הסביבה, והתמקדות בעיקר במניעת התחממות גלובלית, בחיסול פליטה ובבקרה של חומרים מסוכנים. כמו כן, החברה מתמקדת בנושאים כגון מערכת הובלה משופרת, תכנון משופר של ניהול מים וחומרים וכן ניהול סיכונים סביבתיים. הדגש על איכות הסביבה כה חזק שאפסון אף חברה לנשיונל ג'יאוגרפיק כדי להעלות את המודעות לשימור אנרגיה. למידע נוסף לחצו כאן.


היום חברת אפסון נכנסת לשוק המדפסות הביתיות בשילוב טכנולוגיות הייחודיות למותג. ניתן להתרשם ממבחר המדפסות הביתיות כאן.רגע, אבל למה לי מדפסת בכלל?

בתור אחת שמאוד התנגדה למדפסת מהרבה סיבות לא באמת ברורות, הנה הסיבות העיקריות שגרמו לי להשתכנע לאחר התנסות של כחודש עם מדפסת בבית:

1. עידוד יצירתיות וצמצום זמן מסך.

הסוף לבקשות ציורים, לדחיה ולחוסר סבלנות מצידי, והענקת חופש הבחירה לילדים- אני פשוט נכנסת לגוגל והם בוחרים נושא או דמות בצירוף המילה Printable, בוחרים את העמוד שהם רוצים והופ מדפיסה בשניה כמה עמודים לבחירתם, עניין של בדיוק 2 דק' וזה מעסיק את הילדים ל-30 עד 60 דק'.

לדוגמה: לפני כמה ימים הם ביקשו שנדפיס להם כמה דמיות של פוקימון קטנות, בדגש על גודל קטן, אז שאלנו למה זה צריך להיות קטן, והם אמרו שהם רוצים לבנות סוג של בית בובות סטייל פוקימון, אז מה הם עשו? הם צבעו את הדמויות הקטנות, גזרו והדביקו אותן על מקלות ארטיק צבעוניים ושיחקו עם זה שעות.

יצירה משותפת של אמילי ודניאל בעזרת כמה דמויות שהדפסתי להם

2. התמקדות בפיתוח מוטריקה עדינה.

אחד הדברים החשובים לפני העליה לכיתה א', במיוחד לילדים החווים קושי במוטוריקה עדינה, הוא תירגול של כתיבת אותיות ומספרים. דפי לימוד עזרו לדניאל משמעותית אך הוא עדיין נדרש לתרגל זאת לא מעט, במיוחד אותיות \ מספרים שהוא מתקשה בהם. צביעה בגבולות הקווים, תרגול צורות וקווים אלכסונים.

דפי תירגול לקראת כיתה א

3. עיצוב אישי של דפי לימוד\צביעה לפי צורך ורצונם של הילדים שלי.

בתור אמא עם המון חוברות יצירה וצביעה, גיליתי שהילדים שלי פחות מתעניינים בהם מכיוון שהם מעדיפים לצבוע, לצייר ולעבוד עם דפי יצירה לפי נושאים שהם מתחברים אליהם ורלוונטיים לתחומי העניין שלהם כיום, בין אם זה חלל, סדרות\דמויות שהם אוהבים, או לחילופים עבודה פרטנית של מספר או אות מסויימים, ועצם העובדה שהעניין נתון לבחירתם מעצימה כמובן את החוויה. נרשמה התלהבות שיא ברגע שהם גילו שאני מעצבת להם כמה מדפי העבודה שלהם.

דף צביעה שעיצבתי לאמילי ודניאל ובקרוב תוכלו להוריד אותו באתר של אפסון

4. הדפסה מהירה של מיתוגים ואקססוריז קטנים לימי הולדת ביתיים.

כמעצבת גרפית תמיד יש לי משהו שעיצבתי ואשמח להדפיס במקום להתעסק בריצות לבתי דפוס עבור ארועים ביתיים, בין אם זה טופרים מעוצבים, חבקים או מיתוג כזה או אחר.

5. סורק! כן כן אני מכירה את כל האפליקציות לסריקות בנייד אבל זה עדיין לא אותו הדבר ברגע שהסורק מחובר למדפסת, בין אם זה מסמכים, חוזים, ציורים שאני מציירת לילדים ואני רוצה להדפיס להם או אפילו ציור שהם ציירו ורוצים עוד ממנו עבור חברים ובני משפחה.
6. חומרים לבית ספר. אמילי לא בדיוק הגיע לשלב הזה בדיוק אך לאט לאט אני בטוחה שיגיע הרגע שהיא תצטרך להכיר את גוגל וויקיפדיה מקרוב ולהדפיס חומרים עבור שיעורים ועבודות בית ספר. בכללי, אני מוצאת את עצמי כבר מדפיסה לה סיפורים קצרים באנגלית, מילים לשירים שהיא אוהבת (כמו שראיתן בסטורי האחרון אתמול), או דמויות של הלהקה האהובה עליה (כן אתן כבר יודעות מי הם). בקיצור ולעניין, הרבה יותר מגניב לנו עכשיו עם המדפסת, קל ונוח יותר לייצר דפי לימוד וצביעה המותאמים לילדים שלי, הזמן מסך ירד משמעותית אצלנו וזמן יצירה קיבל מקום של כבוד. בהמשך אשתף אתכן בפעילויות שהילדים אוהבים ויש מצב שאפתח עמוד נוסף להורדת קבצים שאני מכינה לדניאל במידה ותהיו מעוניינות.


קישורים לשירותכן

* לעמוד הפייסבוק של אפסון לחצו כאן

** לאתר של אפסון ולמידע עבור המדפסת שבחרתי לחצו כאן

*** לא ניתן לרכוש את המדפסות באתר הרישמי לצערי, אך חיפוש מהיר בגוגל יראה לכן את החנויות המחזיקות את המותג, לחנויות השונות לחצו כאן.


מוזמנות לפנות אלי לשאלות ובירורים נוספים.